Ha szeretnél a Halradar horgászportál társszerkesztője lenni, akkor jelentkezz a rekordlista@gmail.com e-mail címen. Kiből lehet társszerkesztő? Mindnekiből, akinek van ötlete az oldal továbbfejlesztésére, híreket, cikkeket írna a portál számára.
Igen feltűnő, fekete-fehér alapszínű, bóbítás madár. Feje változó mértékben fekete hosszú bóbitájával együtt, hasonlóan a fényben zöldesen csillogó, széles, lekerekített szárnyaihoz.
A bíbic
Egyik legközönségesebb, galamb méretű madarunk. Álló és repülő helyzetben egyaránt könnyen felismerhető, ugyanis a hím fejtetőjén feltűnő bóbitát visel. Torka, begye, háta fekete, némi zöldes fénnyel. Testének alsó része, farkának töve fehér. A csőre egyenes és palaszürke. A lába sárga. A nőstény nagyon hasonlít a hímre.
Rendszerint a sekély tavak, belvizes területek tőszomszédságában, nedves-tocsogós területeken él. Különösen tavasszal, a nász időszakában csapongva, gyors irányváltoztatással, 10 – 20 méterre a föld fölött repked. Eközben gyakran hallatja vijjogó „bé-bic” hangját. Fészkét vakondtúrások tetejére, fűcsomók tövéhez építi. Általában 4 tojást rak, amelyek kissé körte alakúak és foltosak.
Vonuló madár, Délnyugat-Európában, Észak-Afrika tengerpartján tölti a téli évszakot. Táplálékának zömét, az iszapos vízparton keresi, főleg apró rákokat, rovarlárvákat, férgeket, csigákat fogyaszt. Ezeket időnként a szántóföldek rovarvilágával kiegészíti.
Magyarországi becsült állománysűrűsége 93-150 ezer fészkelő pár. Némileg negatív tendencia érvényesül a példányszám változásában. Magyarországon a legtöbb bíbic a Tisza vidékén és a Tiszántúlon fordul elő. 2001-ben a Magyar Madártani Egyesület a bíbicet tette meg az Év Madarává.