Ha szeretnél a Halradar horgászportál társszerkesztője lenni, akkor jelentkezz a rekordlista@gmail.com e-mail címen. Kiből lehet társszerkesztő? Mindnekiből, akinek van ötlete az oldal továbbfejlesztésére, híreket, cikkeket írna a portál számára.
Széles körben elterjedt Eurázsiában, Észak-Afrikában, Észak-Amerika keleti felén és a Karib-tenger mentén. Afrika déli és nyugati partjain, Dél-Délkelet-Ázsiában, Ausztrália keleti részein, Közép- és Dél-Amerikában telel.
A küszvágó csér
A sirályfélék családjába tartozó, villás farkú madár, 35 cm hosszúságú. Testhossza 31-35 centiméter, szárnyfesztávolsága 77-82 centiméter, és testtömege 110-160 gramm. Nevét onnan kapta, hogy gyakran vág a víz felszínén úszkáló küszcsapatok közé, miközben ki-kiemel egy-egy példányt közülük.
A nász időszakában a fejtetője fekete, háta és szárnyfedői szürkék, a fej oldalai, torka, begye, valamint testének egész alsó része fehér. Csőre piros, csak a vége fekete. A hím és a nőstény hasonló színű. Vonuló, tavasszal, április közepén érkezik és szeptemberben távozik. Az ivarérettséget 2-4 évesen érik el, a költési időszak május-júliusban van. Fészkét sáscsomókra, száraz részeken lévő nádtorzsákra, kaszálók háborítatlan széleire építi. Néha a homokos, kavicsos területekre rak fészket.
Együtt a cslád
Éhes száj mindig akad
Kitűnően repül, miközben gyakran és hírtelen változtatja mozgásának irányát. Ha megpillant egy számára megfelelő méretű halat, arra villámgyorsan lecsap, majd miután megragadta, újból a magasba emelkedik. Gyakran hallatja vijjogó „kri-jéé, kri-jéé” hangját.