Facebook

Facebook 

Halradar horgászportál a Facebookon. Csatlakozz Te is hozzánk! (Kattints!)

     
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
     
Menü
     
Növény- és állatvilág
     
Horgászat szabályai
     
Halak csoportosítása
     
Horgászmódszerek
     
Az oldal látogatotsága
Indulás: 2007-01-23
     
Óra

     
Felmérés
Drágának találod-e a 2011-es engedélyárakat és szövetségi hozzájárulásokat?

Igen (30 / 65%)
Nem (3 / 7%)
Hasonlóak a tavalyihoz (9 / 20%)
Az ár miatt nem(tudok) vált(ani)ok engedélyt (4 / 9%)

Szavazatok száma: 46

Létrehozás időpontja:
2011-02-26 08:06:17

Szavazás lezárva:
2011-04-15 09:51:41


Lezárt szavazások
     
Időjárás

Hogy ne érjen meglepetés a vízparton

Időjárás előrejelzés
     
Próbáld ki magad!

Ha szeretnél a Halradar horgászportál társszerkesztője lenni, akkor jelentkezz a rekordlista@gmail.com e-mail címen. Kiből lehet társszerkesztő? Mindnekiből, akinek van ötlete az oldal továbbfejlesztésére, híreket, cikkeket írna a portál számára.

 

     
Nézdd meg őket!
     
Iratkoz fel te is!
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
     
A szerkesztő

Köszönöm hogy benéztél! Gyere vissza máskor is.

LinkBank

WYW Globál Directory

Magyar Honlap Linkek

Google PageRank

Copyright @Halradar horgászportál

     
Főoldal
Főoldal : A VMSZ tanácsai horgászoknak, vitorlásoknak

A VMSZ tanácsai horgászoknak, vitorlásoknak

  2009.11.04. 20:45

Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata felhívja a Balaton körül télen is pihenni, kapcsolódni, horgászni, vitorlázni vágyók figyelmét, hogy a korábbiakhoz hasonlóan ezen a hétvégén október 31-én 24órakor a Viharjelző rendszer leáll. A rendszert tavasszal indítják újra, addig ez a segítség nem áll azok segítségére, akik a téli és kora tavaszi időszakban is szeretnének csónakkal, vagy vitorlással a vízre menni.


A VMSZ tanácsai horgászoknak, vitorlásoknak

A vízimentők Magyarországi Szakszolgálata felhívja mindenki figyelmét arra, hogy ilyenkor fokozottan figyeljen mindenki arra, hogy csak megbízható, műszakilag megfelelő állapotú vízi járművel menjen a vízre.

Nem árt tudni, hogy ilyenkor nagyon gyorsan változhatnak az időjárási körülmények a tavon. Pillanatok alatt ereszkedhet le sűrű köd a vízre, mely megnehezíti, szinte lehetetlenné teszi a tájékozódást. Ilyenkor segíthet egy egyszerű iskolai iránytű, vagy egy GPS.

Gyorsan érkezhet a tóra viharos erejű szél is, mely komoly veszélybe sodorhatja a nyílt vízen tartózkodókat. Ezek a veszélyek elkerülhetők, ha a médiák időjárás-jelentéseit figyelemmel kíséri az aki a tóra akar menni. Nagy erejű széllel kísért esők, havas esők, hózáporok előrejelzése esetén inkább halasszák el a horgászatot.

A járművekben mindenképpen legyenek ott a kötelezően előírt felszerelések! Megfelelő számú és méretű mentőmellény mellett, a jármű rögzítésére alkalmas, megfelelő hosszúságú és erősségű kötéllel szerelt horgony legyen a csónakban. Javasoljuk, hogy az öltözködésnél is figyeljenek arra, hogy ne csak meleg legyen a ruha, hanem vízálló, esetleg a búvárok által használt neoprén ruha sokat segíthet a kihűlés késleltetésére. A VMSZ javasolja, hogy mindenki vigyen magával egy vízhatlan tokban tartott feltöltött mobiltelefont. Ez nem csak a baj jelzésére alkalmas, hanem arra is, hogy a bajbajutott segítségére induló mentőcsapat folyamatosan tud tájékozódni a baleset helyszínéről, s így lényegesen lerövidül a kereséssel eltöltött idő. Ilyenkor már egyre hidegebb a víz, s így aki belekerül nagyon hamar kihűlhet.

A legfontosabb, hogy baj esetén próbálja meg mindenki elkerülni a pánikot! Aki megfelelő felszereléssel és kellő körültekintéssel indul a vízre azt nem érheti baleset, de ha mégis bajba kerül, akkor tud magán segíteni, vagy gyorsan és pontosan tud segítséget kérni.

A VMSZ mentőhajói egészen tó befagyásáig látnak el szolgálatot a Balatonon, s az ügyeletünk is folyamatosan működik, mely elérhető a 30-3838383-as telefonon.

forrás: kapos.hu

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.
     
Környezetvédelem
     
Akvarisztika
     
Fogási napló
Friss bejegyzések
A blogban még nem található bejegyzés.
Friss hozzászólások
Még nincs hozzászólás.
     
Névnap :)

     
Facebook
     
Halaink horgászata
     
Képek
     
Videók
     
Horgász konyhája
     
Hőtérkép/10 percenként frissül/
Hőtérkép
     
Chat
Kerüld a hirdetést, trágár beszédet!
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
     
Partnereink
Tisza - tó tiszafüredi horgászportál

Horgásszunk. hu horgászportál

Pecamagazin

Horgászbázis

Halmánia


     
Frissítés ideje
     

A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG